Piedzīvo rudens krāsas Rēzeknē

Rudens ir iestājies un viss tā krāšņums ir ienācis arī Latgalē, un kur gan labāk baudīt zelta rudeni, ja ne Latgales sirdī – Rēzeknē. Pilsētā iespējams aplūkot gan dabas krāšņumu, gan pasaules līmeņa kultūru, atliek tikai izvēlēties vai tieši otrādāk, apvienot pilsētas iespējas.

Promenade_rudens

Krāsainā pastaiga Rēzeknes upes promenādē

Gājēju promenāde ir vieta nesteidzīgām pastaigām ar rudens smaržu, skaņu un sajūtu baudīšanu Rēzeknes upes krastā. Līdz ar jaunā posma izbūvēšanu 2021. gadā promenādes kopējais garums ir gandrīz 5 km un savieno pilsētas nozīmīgākos tūrisma un atpūtas objektus: Latgales vēstniecību GORS, Rēzeknes pilskalnu, radošu centru “Zeimuļs” un  Rēzeknes Olimpisko centru.

Lai padarītu pastaigas Rēzeknes upes krastos saturiski piepildītākas, ir izstrādāta virtuāla izziņas spēle „Pret Straumi”, kas ir pieejama, lejupielādējot savā viedtālrunī mobilo lietotni “Actionbound”. Tā būs lieliska izdevība aktīvi pavadīt laiku un uzzināt jaunus un interesantus faktus par Rēzeknes upi un tās apkārtni.

Rudens_Gors_by_Zaremba

Kulturālais rudens Latgales vēstniecībā GORS

Kā jau katru gadu, līdz ar rudens iestāšanos, Latgales vēstniecību GORS piepilda dažādi kultūras pasākumi, tikpat krāšņi kā krāsainās rudens lapas.

 • Latvijas Nacionālā operas un Baleta izrāde visai ģimenei – BURVJU DURTIŅAS OPERĀ. Izrādes varoņi – lācis Tanheizers, žurka Aurora, suņi Zigfrīds un dons Žuans, kaķenīte Odīlija, kaķis Figaro, lapsiņa Mizeta, melnais suns Makbets un tante Turandota – ar komponista Arvīda Žilinska populāro bērnu dziesmu starpniecību jaunākos skatītājus iepazīstinās ar operas aizkulisēm, ļaujot ielūkoties šuvēju un dekorāciju darbnīcās, grimētavā, baleta zālē, orķestra bedrē un citviet. 

         1. novembris 13.00, Lielā zāle 10.00 – 14.00 €  

 • Zviedru Mocarts un koncerts klavesīnam. Sinfonietta Rīga un Ieva Saliete. Programmā:
  Andris Dzenītis Koncerts klavesīnam un orķestrim “Strēles” (pirmatskaņojums)
  Vilhelms Frīdemanis Bahs Koncerts klavesīnam un orķestrim WC 73
  Gražina Baceviča Koncerts stīgu orķestrim
  Jozefs Martins Krauss Simfonija do minorā VB 142
   
   4. novembris 18.00, Lielā zāle 10,00 – 16,00 €                                                                     
 • Bērnu iemīļotais varonis lācēns Ričijs Rū ar gaisa balonu devies pie draugiem plašajā pasaulē. Viņu jau gaida mērkaķītis Kikī, garā žirafe, zilonēns Bombero, lauva, rozā flamingo, mazais pingvīns un kāda ļoti īpaša satikšanās. Iepazīsim lācēna Ričija Rū jaunos draugus un kopā dosimies krāšņā muzikālajā piedzīvojumā.

         Svētdiena, 5. novembris 16.00, Lielā zāle 10,00 – 20,00 €

Rez_ezers_by_Zaremba_2

Pastaigu taka ap Rēzeknes ezeru

Lieliska vieta pilsētas centrā pie ezera, kas ir kļuvusi par populāru atpūtas vietu katram dabas un aktīvās atpūtas cienītājam. Apkārt visam ezeram iet labiekārtota pastaigu taka, tā  ir 3 km gara, un ir paredzēta pastaigām, izbraucieniem ar velosipēdu, vai vienkārši dabas vērošanai. Skaistos rudens skatus un dabas ainavu var vērot arī no blakus esošās kafejnīcas Laivu māja vai no lieliskās skatu platformas, kas paveras uz ezeru.

 

DN_rudens

Brīvvalsts dārgumu nams

Izstāžu zāle – Brīvvalsts dārgumu nams, kurš visai harmoniski iekļāvies starp Rēzeknes pilskalnu un Rēzeknes upi, ir apskatāmi Latvijas pirmās brīvvalsts militārie un civilie apbalvojumi. Izstāžu namā eksponēti arī vairāki simti dažādu vēstures liecību no Latvijas un ārzemju privātkolekcijām, atklājot tieši Latgales un Rēzeknes tā laika vēstures lappuses. Ekspozīcija izveidota, ņemot vērā aktuālākās mūsdienu tendences – te iespējams gan virtuāli piemērīt medaļas, gan darboties digitālos stendos.

 No oktobra var apmeklēt jaunu izstādi nama otrajā stāvā – “Koktēlniecība Latvijā 20. gadsimtā”, kas ikvienam interesentam ļauj ielūkoties pagājušās simtgades Latvijas ievērojamāko koktēlnieku darbos. Izstāde atklāj, kā koktēlniecība attīstījusies cauri gadu desmitiem, kādas tendences valdījušas mākslinieku aprindās un kā koktēlnieki izveidojuši koka griešanas tradīcijas no Latvijas 1. brīvvalsts laika līdz pat neatkarības atjaunošanai 1991. gadā.

??????????????????

Rēzeknes Zaļā sinagoga rudens noskaņās

Pašā Rēzeknes vecpilsētas sirdī, starp senām sarkano ķieģeļu mājām un to šaurajiem pagalmiem, atrodas Rēzeknes Zaļā sinagoga – vienīgā no pilsētas 11 sinagogām, kas saglabājusies līdz mūsdienām. Tā vienlaikus ir vecākā koka ēka pilsētā, kas 2016. gadā ir renovēta un šobrīd piedāvā apskatīt tās atjaunoto unikālo iekārtojumu.

Rudens ir īstais laiks, lai atklātu senās Rēzeknes vaibstus, apmeklētu Zaļo sinagogu un iepazītu vietējās ebreju kopienas vēstures stāstus.

Uzzini vairāk: http://www.sinagoga.lv/