Ko atvest mājās no Rēzeknes

Kad braucam ceļojumos, vienmēr vēlamies paņemt līdzi daļiņu no piedzīvotā un sajustā. Esam apkopojuši idejas ar labākajiem suvenīriem, kas atgādinās par Rēzekni vēl kādu laiku pēc pilsētas apmeklējuma.

kuup-9-1024x683

“KUUP” kafija

Ģimenes grauzdētava KUUP atrodas Rēzeknes novadā, kur saimnieki paši grauzdē kafijas pupiņas, radot dažādas garšas. Turpat uzņem tūristus, rāda un izskaidro garšīgas kafijas pagatavošanas  noslēpumus.

Tas, ka kafija ir ražota Latgales sirdī sapratīs katrs, izlasot tās latgaliskos nosaukumus: «Malnais Ontons», «Brazilejis Nakts», «Jezupa Etiopejis Sapyns», «Kolumbejis Flirts» vai bezkofeīna kafija «Hola! Doloresa”.

Tagad KUUP kafiju var iegādāties Rēzeknē, KUUP kafijas konceptveikalā, blakus ļoti iecienītai pilsētā kebabnīcai “Ausmeņa Kebabs”. Konceptveikals piedāvā arī gardu kafiju ar pašmāju ceptām kūkām.

 

Kur iegādāties

945_673__ark_5ed8fb9d3bbb3

“Rēzeknis Bryuvers” alus un kvass

Alus un kvasa cienītājiem lielisks ciemakukulis būs Rēzekņa bryuvers produkcija! Vietējiem iecienīts un pieprasīts.

Jautājiet jebkurā preču veikalā pilsētā.

 

Kur iegādāties

EDxaLjZX4AAVmH4

Gardās "Rēzeknes gaļas kombināta" desiņas

«Rēzeknes gaļas kombināts» ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Rēzeknē un ražo vairāk nekā 300 gaļas produkcijas veidu. Gardas, dabīgas un svaigas desiņas, daudzveidīgi kūpinājumi rotās jebkuru ikdienas un svētku galdu.

Jautājiet jebkurā preču veikalā pilsētā.

Kur iegādāties

Zemnieku saimniecības "Liepkalni" griķu produkcija

 Visi, kuriem garšo griķi, būs pārsteigti, uzzinot, cik daudz neparastu produktu var pagatavot no vienkāršiem griķu graudiem, kurus audzē saimnieki no “Liepkalniem”, savos laukos Rēzeknes novadā. Produkcijas klāsts ir daudzveidīgs, tur atradīsiet gan zaļos griķus, gan griķu miltus, piedāvājumā ir arī griķu makaroni ar draiskiem latgaliskiem nosaukumiem “Madaļonka”, “Jezups” un “Juoneits”. Bet vismīļākais saldais suvenīrs ir BIO enerģijas batoniņi no cauraudzētiem griķiem ar Grieķijas dateļu, aveņu, sezama un mango piedevām.

Kur iegādāties

lade

Latgales keramika

Latgales keramikai ir izdevies kļūt par spēcīgu Latvijas tradicionālās mākslas zīmolu, kas joprojām piedzīvo attīstību. Tā ir kļuvusi par reģiona vizītkarti, iemiesojot gadsimtu tradīciju spēku. Varenie svečturi, vāzes, alus krūzes vienmēr ir rotājušas svētku un ikdienas galdu katrā mājā!

Kur iegādāties

dsc_0027-1024x683

Adītas zeķes, cimdi un austas villaines

Tā kā atrodamies mērenajā klimata joslā, ir svarīgi saglabāt siltumu. Latgales reģionam, līdzīgi kā visai Latvijai, raksturīgas rakstainas vilnas zeķes un cimdi, tāpat arī lakati un villaines. Turklāt Latgalē un Rēzeknē joprojām strādā amatnieki, kas visus izstrādājumus veido paši savām rokām no dabiskiem materiāliem.

Kur iegādāties

Citus suvenīrus ( arī ierastos magnētiņus, krūzītes u.c.) atradīsiet suvenīru/ amatnieku preču veikalā “Lāde” (Krasta iela 31).