Pastaiga ar audiogidu
Aicinām iepazīt pilsētu ar jauniem audio stāstiem, kas ar savu pieejamību un iekļauto informāciju ievērojami atšķiras no jau esošajiem. Ir izveidoti 11 stāstījumi par ievērojamākajiem objektiem Rēzeknē, kas atspoguļo pilsētas vēsturi un dažādus notikumus. Pie katra no objektiem, par kuru ir izveidots stāstījums, atrodas stends, uz kura attiecīgi ir redzami QR kodi. Tos noskenējot ar viedtālruni, ikviens automātiski tiks novirzīts uz attiecīgajā valodā izveidoto audio ceļvedi. Tas nozīmē, ka nav jātērē laiks, reģistrējoties vietnēs vai lejupielādējot lietotnes.
Jauno audio gidu var noklausīties arī te pat mājas lapā, pat neatrodoties pie konkrētā objekta.
Audio stāsti pieejami četrās valodās: latviešu, angļu, krievu un latgaliešu. Audio gids latgaliešu valodā ir kā īpaša dāvana vietējiem un “odziņa” pilsētas viesiem, kas atbraucot vienmēr novērtē unikāli latgalisko.
Rēzeknes pilskalns
Pilskalns un pilsdrupas ir senākais pilsētas vēstures liecinieks, kas vienmēr atradies stratēģiski izdevīgā vietā, tāpēc piedzīvojis dažādus uzbrukumus, iekarošanas un citas pārmaiņas.
Vissvētākās Jēzus Sirds katedrāle
Tas ir lielākais līdz mūsdienām saglabājies dievnams pilsētā, celts 19.gadsimta beigās neogotikas stilā.
Leščinska tilts un veco dzirnavu vieta
Veco dzirnavu tilta apkārtne ir pilsētnieku iecienīta vieta, un īpaši līdz ar upes promenādes izveidošanu te arvien vairāk var manīt cilvēkus, kas devušies pastaigās. Šajā vietā Leščinsku ģimenei piederēja dzirnavas, kuras uzbūvēja Gustavs Leščinskis. Tās bija vecākās dzirnavas Rēzeknē, kuras tika uzceltas 1858.gadā.
Rēzeknes zaļā sinagoga
Tā ir vissenākā koka ēka Rēzeknē un vienīgā Baltijas teritorijā esošā koka sinagoga, kas gandrīz bez būtiskiem pārveidojumiem ir saglabājusies līdz mūsdienām.
Latgales kongresa simtgades piemiņas vieta
2017. gada gada 5.maijā svinīgi, klātesot valsts augstākajām amatpersonām, tika atklāts piemineklis “Latgales kongresam – 100” un laukums par godu Latgales kongresa simtgadei Atbrīvošanas alejā 61, Rēzeknē. Šeit 1917.gadā atradās Rēzeknes kinoteātris “Diāna”, kur notika kongresa pirmās dienas sanāksme.
Sv. Nikolaja vecticībnieku lūgšanu nams
Svētā Nikolaja vecticībnieku lūgšanu nams ir vienīgais koka dievnams Rēzeknē, kā arī lielākais koka dievnams Latgalē. Tā tornī atrodas trīs no sudraba un vara lieti zvani, no kuriem lielākais ir vien no Baltijas valstīs smagākajiem zvaniem (4832 kg smags, zvana mēle sver 200 kg).
Latgales vēstniecība GORS
Šī ir pirmā augstas kvalitātes akustiskā koncertzāle Latvijā pēc neatkarības atjaunošanas. Latgales vēstniecība GORS – vieta, kur vienkopus rada un vēsta Latgales stāstu. Te satek kultūras mantojums un senas vērtības, tradīcijas un jaunrade, valoda un notikumi, nozīmīgākās pasaules tendences, māksla, kultūra, dejas un dziesmas.
Sāpju dievmātes baznīca
Tas ir jaunākais dievnams Rēzeknes pilsētā
Piemineklis “Vienoti Latvijai”/Latgales Māra
Latgales atbrīvošanas piemineklis “Vienoti Latvijai” jeb “Latgales Māra” ir piemineklis pašā Rēzeknes centrā. Tas ir nozīmīgs simbols gan rēzekniešiem, gan latgaliešiem un kalpo kā piemiņas zīme vēsturiskā novada atbrīvošanai un Latvijas vienotībai.
Vissvētākās Dievdzemdētājas piedzimšanas pareizticīgo katedrāle
Tas ir vecākais dievnams pilsētā, iesvētīts 1846. gadā par godu Dievmātes dzimšanai. Dievnamā atrodas 18. gs. beigās un 20. gs. sākumā darinātas izcilas ikonas, veidotas sekojot gan vecticībnieku, gan pareizticīgo ikonu glezniecības tradīcijām.
Rēzeknes Svētās Trīsvienības evaņģēliski luteriskā baznīca
Tā ir vienīgā luterāņu baznīca pilsēta, celta 20.gs. 30. gados. Padomju gados tajā izbūvēja 2. stāvu, iekārtojot kino iznomāšanas kantori un kino demonstrēšanas zāli. Baznīca draudzei atgriezta 1994. gadā, pēc atgriešanas tajā notikuši atjaunošanas darbi.