Pastaiga ar audiogidu​

Aicinām iepazīt pilsētu ar jauniem audio stāstiem, kas  ar savu pieejamību un iekļauto informāciju ievērojami atšķiras no jau esošajiem. Ir izveidoti 11 stāstījumi par ievērojamākajiem objektiem Rēzeknē, kas atspoguļo pilsētas vēsturi un dažādus notikumus. Pie katra no objektiem, par kuru ir izveidots stāstījums, atrodas stends, uz kura attiecīgi ir redzami QR kodi. Tos noskenējot ar viedtālruni, ikviens automātiski tiks novirzīts uz attiecīgajā valodā izveidoto audio ceļvedi. Tas nozīmē, ka nav jātērē laiks, reģistrējoties vietnēs vai lejupielādējot lietotnes.

Jauno audio gidu var noklausīties arī te pat mājas lapā, pat neatrodoties pie konkrētā objekta. 

Audio stāsti pieejami četrās valodās: latviešu, angļu, krievu un latgaliešu. Audio gids latgaliešu valodā ir kā īpaša dāvana vietējiem un “odziņa” pilsētas viesiem, kas atbraucot vienmēr novērtē unikāli latgalisko.

Pilskalns_baloni_2020_1

Rēzeknes pilskalns

Pilskalns un pilsdrupas ir senākais pilsētas vēstures liecinieks, kas vienmēr atradies stratēģiski izdevīgā vietā, tāpēc piedzīvojis dažādus uzbrukumus, iekarošanas un citas pārmaiņas.

rezekne_katedrale-e1653482594478-1024x576

Vissvētākās Jēzus Sirds katedrāle

Tas ir lielākais līdz mūsdienām saglabājies dievnams pilsētā, celts 19.gadsimta beigās neogotikas stilā.

lescinska-tilts

Leščinska tilts un veco dzirnavu vieta

Veco dzirnavu tilta apkārtne ir pilsētnieku iecienīta vieta, un īpaši līdz ar upes promenādes izveidošanu te arvien vairāk var manīt cilvēkus, kas devušies pastaigās. Šajā vietā Leščinsku ģimenei piederēja dzirnavas, kuras uzbūvēja Gustavs Leščinskis. Tās bija vecākās dzirnavas Rēzeknē, kuras tika uzceltas 1858.gadā.

Sinagoga.-Vasjukevics-1024x683

Rēzeknes zaļā sinagoga

Tā ir vissenākā koka ēka Rēzeknē un vienīgā Baltijas teritorijā esošā koka sinagoga, kas gandrīz bez būtiskiem pārveidojumiem ir saglabājusies līdz mūsdienām.

latgales-kongresa-vieta

Latgales kongresa simtgades piemiņas vieta

2017. gada gada 5.maijā svinīgi, klātesot valsts augstākajām amatpersonām, tika atklāts piemineklis “Latgales kongresam – 100” un laukums par godu Latgales kongresa simtgadei Atbrīvošanas alejā 61, Rēzeknē. Šeit 1917.gadā atradās Rēzeknes kinoteātris “Diāna”, kur notika kongresa pirmās dienas sanāksme.

vecticibnieku-baznica

Sv. Nikolaja vecticībnieku lūgšanu nams

Svētā Nikolaja vecticībnieku lūgšanu nams ir vienīgais koka dievnams Rēzeknē, kā arī lielākais koka dievnams Latgalē. Tā tornī atrodas trīs no sudraba un vara lieti zvani, no kuriem lielākais ir vien no Baltijas valstīs smagākajiem zvaniem (4832 kg smags, zvana mēle sver 200 kg).

latgales-vestnieciba-gors-foto-andrejs-vasjukevics-1038x583

Latgales vēstniecība GORS

Šī ir pirmā augstas kvalitātes akustiskā koncertzāle Latvijā pēc neatkarības atjaunošanas. Latgales vēstniecība GORS – vieta, kur vienkopus rada un vēsta Latgales stāstu. Te satek kultūras mantojums un senas vērtības, tradīcijas un jaunrade, valoda un notikumi, nozīmīgākās pasaules tendences, māksla, kultūra, dejas un dziesmas.

sapju-dievmates-baznica

Sāpju dievmātes baznīca

vienoti-latvijai-mara-e1660544602520-1024x576

Piemineklis “Vienoti Latvijai”/Latgales Māra

Latgales atbrīvošanas piemineklis “Vienoti Latvijai” jeb “Latgales Māra” ir piemineklis pašā Rēzeknes centrā. Tas ir nozīmīgs simbols gan rēzekniešiem, gan latgaliešiem un kalpo kā piemiņas zīme vēsturiskā novada atbrīvošanai un Latvijas vienotībai.

pareizticigo-baznica-aero-1024x644

Vissvētākās Dievdzemdētājas piedzimšanas pareizticīgo katedrāle

Tas ir vecākais dievnams pilsētā, iesvētīts 1846. gadā par godu Dievmātes dzimšanai. Dievnamā atrodas 18. gs. beigās un 20. gs. sākumā darinātas izcilas ikonas, veidotas sekojot gan vecticībnieku, gan pareizticīgo ikonu glezniecības tradīcijām.

luteranu_baznica-1024x684

Rēzeknes Svētās Trīsvienības evaņģēliski luteriskā baznīca

Tā ir vienīgā luterāņu baznīca pilsēta, celta 20.gs. 30. gados. Padomju gados tajā izbūvēja 2. stāvu, iekārtojot kino iznomāšanas kantori un kino demonstrēšanas zāli. Baznīca draudzei atgriezta 1994. gadā, pēc atgriešanas tajā notikuši atjaunošanas darbi.