Rēzeknes upe

Viena no pilsētas dabas bagātībām ir Rēzeknes upe, kas 10 km garumā izvijusies starp septiņiem pakalniem. Šobrīd galvenā upes rota ir nesen izveidotā upes promenāde, kas strauji kļuvusi par pilsētnieku iecienītu pastaigu vietu. Tās visā garumā netrūkst mierpilnu dabas stūrīšu, gleznainu skatu un atpūtas vietu.

Jaunā upes promenāde savieno Olimpisko centru “Rēzekne” un Latgales vēstniecību GORS, un dodoties pastaigā gar Rēzeknes upi, ir iespējams aplūkot pilsētas panorāmu no pilskalna laukuma, iepazīties ar vēsturiskajiem pilsētas nosaukumiem uz tilta bareljefiem, kā arī apmeklēt maršrutā esošos apskates objektus – Latgales vēstniecību GORS, jauniešu centru “Zeimuļs” ar saviem slīpajiem torņiem un 13. gs. pilsdrupas. Tāpat promenāde stiepjas garām Leščinska tiltam pāri upei, kur kādreiz atradās tāda paša nosaukuma dzirnavas (1858), tajās bija iebūvēta Latgalē pirmā ūdens turbīna (1901). Šobrīd par vecajām dzirnavām atgādina tikai ūdens pārgāze, kura vienlaikus ir arī lielākā krāce Rēzeknes upē.

Maršruts patiks dabas tūrisma cienītājiem, un būs piemērots nesteidzīgiem izbraucieniem ar velosipēdiem un elektroskūteriem.

Noderīgi:  Pastaiga pa Krasta ielas promenādi ir lineārais maršruts, tā garums 3,5 km.

Atrašanās vieta

Krasta iela