Maršruts “In Memorian. Karu un cīņu upuri Rēzeknē” (ar gidu)

Tūrisma maršruts piedāvā iepazīties ar memoriālu kompleksiem, pieminekļiem un piemiņas vietām Rēzeknē, kas saistīti ar karavīru un vietējo iedzīvotāju, kuri kļuva par karadarbības upuriem 20. gadsimtā, piemiņas saglabāšanu.

Iepazīšanos ar Rēzeknes memoriālo mantojumu piedāvājam sākt, apmeklējot Miera ielas kapus (piemineklis Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem karavīriem, atbrīvojot Rēzekni no boļševiku vienībām 1919.g.–1920.g. janvāris). Nākamie apskates objekti: piemineklis Holokausta upuru piemiņai Ebreju kapsētā (A. Upīša ielā 91, ebreju kapsētas jaunā daļa), piemiņas vieta un plāksne Audriņu ciema iedzīvotāju nošaušanas vietā (laukums pie ēkas Latgales ielā 79), piemineklis “Vienoti Latvijai” pilsētas centrā, kā arī Sarkanās armijas karagūstekņu nometnes vieta Ziemeļu rajona parkā (Rūpnīcas ielā 3).

Noderīgi zināt:

·         Maršruta garums ~ 10 km

·         Ilgums ~ 3 stundas

·         Lineārs pārgājiena maršruts.

·         Vēlamais pārvietošanās līdzeklis ir automašīna vai autobuss. Pie katra apskates objekta ir pieejamas autostāvvietas.

Projekts “Shaping cities 021” tiek īstenots pārrobežu sadarbības programmā 2014.–2020. gadam un to līdzfinansē Eiropas Savienība. Šis maršruts ir veidots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tā saturu pilnībā atbild Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība un tas var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

Memoriālā maršruta karte

Ekskursijas pieteikšana

+371 26332249