SĒRAS PIESTĀV ELEKTRAI. VALMIERAS TEĀTRA VIESIZRĀDE

SĒRAS PIESTĀV ELEKTRAI
Traģēdija 3 daļās
Režisore un tulkojuma autore – Inese Mičule
Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis
Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis
Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa
Komponists – Emīls Zilberts
Lomās: Diāna Krista Stafecka, Aksels Aizkalns, Rūdis Bīviņš, Kārlis Freimanis, Ingus Kniploks, Sandis Runge, Inese Pudža, Ieva Puķe
Tāpat, kā visiem citiem, arī Menoniem ir skeleti skapjos – tikai daudz ļaunāki. Menonu dzimtas stāsts risinās 19. gadsimta 60. gados Jaunanglijas pilsētiņas nomalē pēc Amerikas Pilsoņu kara beigām.
Jau 1926. gadā Jūdžins O’Nīls (1888 – 1953) savā piezīmju žurnālā aizdomājās, vai ir iespējams uzrakstīt mūsdienīgi psiholoģisku lugu, sakausējot to vienā veselumā ar seno grieķu traģēdiju sižetu. O’Nīla vēršanās pie antīkā mīta bija saistīta ar krīzes iestāšanos viņa laika intelektuālajā un garīgajā sfērā, kura izveidojās pēc Pirmā Pasaules kara. Taču atšķirībā no Eshila un Sofokla – O’Nīls neuzskatīja, ka slepkavība var būt taisnīga. Viņš bija iepazinies ar seno grieķu tekstiem, vācu filozofa Nīčes idejām, Freida un Junga psihoanalīzi, to visu iekļaujot savā jaunajā darbā „Sēras piestāv Elektrai” (1931), nodēvējot par „visambiciozāko lietu, ko esmu risinājis.”
Izrādes pamattēma, atšķirībā no antīkajiem paraugiem, ir nevis cilvēka sadursme ar nepielūdzamo likteni, bet gan personības sadursme ar dziļi cilvēka iekšienē noglabātajiem noslēpumiem, kaislībām un vēlmēm. Savdabīgas pārdomas par tām mācībām, ko cilvēcei snieguši šausminošie un bezjēdzīgie kari, iekšējā refleksija un sirdsapziņas parādīšanās cilvēka dvēselē – tas ir mūsu laikmets, kas turpina mīta likteni un “pārraksta” tā nobeigumu.
Biļetes cena 18 – 22 EUR
Biļetes var iegādāties šeit
Atrašanās vieta
Latgales vēstniecība GORS, Pils iela 4, Rēzekne
Datums
2024.05.25
Laiks
17:00
20:30