7 fotogēniskākās vietas Rēzeknē

Mūsdienu pasaulē, kad sociālie tīkli ir kļuvuši par vislabāko veidu, kā dalīties ar savām emocijām un iespaidiem pēc piedzīvotā ceļojuma, mēs vairs nevaram iedomāties interesantu apskates vietu un tūrisma objektu apmeklēšanu bez to iemūžināšanas fotogrāfijā. Esam apkopojuši visfotogēniskākās vietas pilsētā Latgales sirdī – Rēzeknē, lai sniegtu iedvesmu arvien jauniem mirkļiem un, protams, arī fotogrāfijām!

arpc-zeimuls1-1024x639

1. Rēzeknes pilskalna panorāma ar skatu uz ARPC “Zeimuļs”

Pilskalns ir viena no ievērojamākajām un tūristu apmeklētākajām vietām Rēzeknē. No tā paveras burvīgs skats uz pilsētas centru un veco pilsētas daļu, kā arī uz modernās arhitektūras pērli – radošo pakalpojumu centru “Zeimuļs”, kas ir īpašs ar ēkas drosmīgo, neparasto risinājumu – slīpajām, ar “zaļo paklāju” klātajām jumta plaknēm un torņiem, kuru galos ir izvietoti skatu laukumi.

gors-foto-andrejs-vasjukevics-e1607604293530-1024x576

2. Latgales vēstniecība GORS

Kopš 2013. gada Latgales vēstniecība GORS ir vieta, kas rada un vēsta Latgales stāstu. Un brīžos, kad šķiet, ka dokumentēts un iemūžināts ir ikviens šīs ēkas stūrītis, parādās arvien jauni GORA leņķi un krāsas. Īpaši spilgts GORS ir naktīs, kad izgaismotās sarkanīgo un oranžo toņu sienas caur stiklojumu iegūst sirreāli kustīgu efektu – šķiet, visa ēka vibrē nedzirdamu mūzikas skaņu ietekmē. GORS mājas tēls ir dzīvespriecīgu kontrastu piepildīts – gaišais pret tumšo, krāsainais pret melnbalto, atvērtais pret noslēgto, eksponēta betona estētika pret koka siltumu.

180831-031-1024x683

3. Rēzeknes sienu gleznojumi

Rēzeknes sienu gleznojumi ir unikāla pilsētas rota, kas ļauj pilsētniekiem un pilsētas viesiem ceļot laikā un ieraudzīt, kāda bija senā pilsēta. Gleznojumus ir veidojušas vietējās mākslinieces, iedvesmojoties no vecām pastkartēm un seniem fotoattēliem. Šie unikālie mākslas darbi veidoti pilsētas centrālajā daļā un apvienojas interesantā pastaigu maršrutā, kas ļaus iepazīt Rēzeknes raksturīgās ielas un skatus.

Sinagoga.-Vasjukevics-1024x683

4. Koka arhitektūras pērle – Zaļās sinagogas stūrītis

Rēzeknes Zaļā sinagoga ir vissenākā koka ēka pilsētā (1845.g.) un vienīgā no 11 sinagogām, kas saglabājusies līdz mūsdienām. 2016. gadā Zaļā sinagoga renovēta un šobrīd ir spilgtākais ebreju kopienas vēstures liecību glabātājs. Tās tumšzaļā koka fasāde izceļas kā neliels dārgakmens Latgales ielai pieguļošajos senajos kvartālos. Gan tās fasāde gan citas neparastas, ar savu estētiku piepildītas lietas, ir noteikti iemūžināšanas vērtas!

7-past-vietas1-1024x576

5. Latgales ielas sarkano ķieģeļu fasādes

Latgales iela ir viena no senākajām ielām Rēzeknē. Lai gan tā ir vien 847 m gara, tomēr tā ir viena no būtiskākajām pilsētas transporta artērijām. Daudzās 20. gadsimta sākumā izdotajās atklātnēs redzama bruģēta iela ar vienstāvu un divstāvu namiem abās pusēs, daudzām bodītēm un amatnieku darbnīcām, kas izraibinātas ar neskaitāmām izkārtnēm. Līdz mūsdienām ir saglabājušās vairākas pagājušā gadsimta sākuma sarkano ķieģeļu ēkas, kas ir saglabājušas šī perioda arhitektūras šarmu un tā vien aicina iemūžināt profilēto ķieģeļu dekoratīvos elementus, kā arī klusos un nelielos Latgales ielas iekšpagalmus.

6. Rēzeknes upes promenāde

10 kilometru garumā pilsētu Latgales sirdī divās daļās sadala Rēzeknes upe, savienojot krastus ar daudziem tiltiem. Jau senajās fotogrāfijās redzamas laipas un koka tilti pār Rēzeknes upi, ko tā bieži vien izskaloja kopā ar Rāznas ezera plūstošajiem ūdeņiem un ledus gabaliem. Savukārt, šobrīd galvenā upes rota ir nesen izveidotā upes promenāde, kas strauji kļuvusi par pilsētnieku iecienītu pastaigu vietu. Tās visā garumā netrūkst mierpilnu dabas stūrīšu un gleznainu skatu, kurus iemūžināt fotogrāfijās.

kukoja-piemineklis-1024x683

7. Piemineklis Antonam Kūkojam

Pašā pilsētas centrā pie Latgales Kultūrvēstures muzeja atrodas piemineklis, kurš vienmēr piesaista ar savu labsirdīgo skatienu un gandrīz sajūtamu klātbūtnes efektu. Tas ir piemineklis izcilajam Latgales kultūras darbiniekam Antonam Kūkojam. Viņš bija dauzšķautņaina un radoša personība – dzejnieks, dramaturgs, stāstnieks, publicists, mākslinieks, režisors, aktieris, pedagogs, Latgalē plaši pazīstams kultūras un sabiedriskais darbinieks, un vienkārši asprātīgs un atjautīgs cilvēks ar lielisku humora izjūtu.

Piemineklī, šķiet, ir iemiesojusies Antona harizma, jo šai vietai nav iespējams vienaldzīgi paiet garām. Tāpēc šī vieta parādās visos sociālajos tīklos dažādu gadalaiku krāsās un gaismās, neatkarīgi, vai Antonam ir rudens lapu pušķis vai sniega cepure.